[FOTO/VIDEO] 15. kolo Prve ŽNL: Poraz u Gospinom docu

U 15. kolu Prve ŽNL naša prva momčad poražena je u utakmici odigranoj u Gospinom docu po lijepom vremenu od susjednih NK Vinjana rezultatom 1:3.

Prvo poluvrijeme naši igrači odigrali su dobru i dominantnu utakmicu. NK Imotski poveo je u 36. minuti pogotkom Ilije Pijanovića s 15ak metara desnom nogom, nakon odličnog ubačaja Ivana Peke s desne strane. Dok je naš napadač propustio realizirati još dvije dobra prilike u prvom poluvremenu, gosti su rezultat izjednačili u 43. minuti snažnim i preciznim udarcem Antonia Naletilića s vrha 16 metara. Izjednačenim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme naša momčad odigrala je lošije nego prvo, dok su gosti iz Vinjana otirali borbeno i koncentrirano te zasluženo odnijeli sva tri boda iz Gospinog doca. Vinjančani su poveli u 49. minuti utakmice nakon slobodnog udarca u visini šesnaesterca s lijeve strane drugim pogotkom Naletilića. Pogodak za konačnih 1:3 zabio je u 65. minuti kapetan Vinjana Ivan Lozo nakon odlično izvedenog kontra napada gostiju.

“Nakon prošle domaće utakmice s Mračajom, gdje smo pokazali veliku želju i karakter, u ovoj utakmici je to sve izostalo. Iako smo poveli krajem prvog poluvremena, brzo smo primili izjednačujući gol. Druga dva gola su greške naše obrane, koje nam se sve češće događaju. Soliranje, neodgovorna igra u fazi obrane i brzopletost u završnici rezultatirali su ovim porazom. Ekipa Vinjana je pokazala veliku želju i zasluženo pobijedila”, rekao je o utakmici naš trener Ante Knezović Zuba. 

Komentar utakmice nam je dao i najiskusniji igrač u našem sastavu Ante Grizelj.

“Utakmica u kojoj su gosti pokazali kako se bori za svoj klub. S ovakvim pristupom i greškama koje nam se događaju teško možemo pobjeđivati. Ovaj tjedan se moramo dobro pripremiti za utakmicu u Stobreču te pokušati smanjiti pogreške i biti koncentrirani tokom cijele utakmice”, Grizeljov je komentar.

GALERIJA FOTOGRAFIJA:

VIDEO ZAPIS POGODAKA NA UTAKMICI: