[FOTO] 18. kolo Prve ŽNL: Velika borba Gomilici, poraz u zadnjim minutama

U 18. kolu Prve ŽNL naša prva momčad gostovala je u Kaštel Gomilici kod drugoplasiranog GOŠK-a, jednog od glavnih favorita za ovogodišnji naslov, te upisala poraz rezultatom 2:0 golovima primljenima u zadnjim minutama utakmice. U dobroj utakmici koju smo odigrali s vrlo mladim sastavom mogli smo ostvariti i bolji rezultat.

Naša momčad odlično je otvorila utakmicu te u prvih petnaest minuta propustila povesti preko Jerka Peke koje za malo promašio prazna protivnička vrata udarcem s vrha šesnaest metara, nakon što se lijepo izborio za loptu u duelu s protivničkim braničem i vratarom. Nedugo nakon toga propustili smo realizirati jedanaesterac kada je domaći vratar odlično obranio udarac s bijele točke Ilije Pijanovića. Šteta, drugo kolo za redom propuštamo realizirati kazneni udarac. U ostatku prvog poluvremena domaćini su imali jednu izglednu priliku za pogodak kada dobar udarac glavnom iz blizine još bolje brani naš vratar Milovan Jozak.

Drugo poluvrijeme se nastavila tvrda utakmica, uz veći posjed lopte domaćih i naše pokušaje iz kontra napada. Dominantno poluvrijeme domaćini su završili dvama pogodcima, u 89. minuti preko Ivana Projića te u 95. minuti kada je iz kaznenog udarca zabio Marin Barada.

Spomenimo kako je u današnjoj utakmici debitantski nastup za prvu momčad upisao naš mladi, šesnaestogodišnji krilni napadač Marin Češljar, koji je nažalost nedugo nakon ulaska u igru zaradio istegnuće ligamenata gležnja desne noge. Marinu želimo brz oporavak i što brži povratak na teren!

“Za utakmicu s GOŠK-om nismo mogli računati na nekoliko igrača, što zbog ozljeda što zbog žutih kartona (Brkan, Kuzman, Katavić, Vuksan). Zbog toga smo morali priključiti neke igrače iz nogometne škole. Jedan od njih je i debitirao, Marin Češljar. Odigrali smo više nego dobru utakmicu, protiv ekipe koja se nalazi na samom vrhu ljestvice i puno je iskusnija od nas. U prvom  poluvremenu nismo iskoristili nekoliko šansi, od toga jedan čisti zicer te jedanaesterac. Drugo poluvrijeme smo nastavili s dobrom igrom i šteta jedne nesmotrenosti u samom finišu utakmice, kada smo primili gol, iz jedne ne baš opasne situacije”, rekao nam je o utakmici naš trener Ante Knezović Zuba.

Utakmicu je komentirao i naš napadač Ilija Pijanović.

“Utakmica je bila jako teška za igrati, domaćini čvrsti i odgovorni. Na početku utakmice smo imali dvije velike prilike od kojih je jedna kazneni udarac koje nažalost nismo iskoristili. Ostatak utakmice smo se borili i taktički odlično igrali, međutim, kako to inače biva ako ne iskoristiš prilike, vrati ti se… Nama se vratilo na najgori način, u zadnjim trenucima utakmice”, rekao je Ilija Pijanović.

GALERIJA FOTOGRAFIJA: