[FOTO] 14. kolo Prve ŽNL: Minimalan poraz u Dugom Ratu

Nakon tri uzastopne prvenstvene pobjede naša prva momčad otputovala je u subotu u sklopu 14. kola Prve ŽNL dobrog raspoloženja na gostovanje kod NK Orkana u Dugi Rat te usprkos dobroj igri tijekom druge polovice prvog i većeg dijela drugog poluvremena upisala minimalan prvenstveni poraz.

U kišno prvo poluvrijeme utakmice nismo ušli dobro, iako smo više od protivnika kontrolirali posjed lopte, događale su nam se pogreške u zadnjoj liniji pri iznošenju lopte. Naše dobre situacije i napade s pet, šest igrača na protivničkih šesnaest metara, u više navrata, nismo uspjeli pretočiti u ozbiljnu prijetnju domaćim vratima, osim blokiranog udarca s 20-ak metara našeg najboljeg strijelca ove sezone Tonija Brečića.

Nakon 25 minuta utakmice, domaći su propustili iskoristiti jednu izglednu prigodu za pogodak nakon loše povratne lopte našeg stopera te presječenog ispucavanja našeg golmana, nakon čega udarac domaćeg napadača naša obrana odbija u udarac iz kuta. Domaći su nakon izvedenog udarca iz kuta postigli pogodak za vodstvo, u 28. minuti utakmice, kada igrač s brojem 3 domaćih Milan Grubiša ostaje sam na drugoj stativi te neometan glavom loptu posprema u našu mrežu.

Ubrzo nakon primljenog pogotka uspostavljamo bolju igru od domaćih te u 39. minuti poravnavamo rezultat preko Marina Vuksana, koji zabija s 10-ak metara, iskosa s desne strane za 1:1, rezultat kojim se otišlo na poluvrijeme.

U sunčano drugo poluvrijeme, kao i u kišno prvo, bolje ulaze domaćini te nakon većeg posjeda lopte i bolje igre, u 51. minuti utakmice postižu pogodak za ponovno vodstvo u utakmici udarcem s 15-ak metara napadača Ivana Šarića, koji zabija desnom nogom.

Nakon primljenog pogotka naša momčad ponovno preuzima dominaciju u posjedu lopte, kao i u prvom poluvremenu, te kombinatornom igrom pokušava ugroziti protivnička vrata. Domaći se brane uglavnom cjepkanjem igre s dosta prekršaja, od kojih su dva bila u zoni udarca no naši izvođači Marin Vuksan i Toni Brečić u oba slučaja prebacuju protivnička vrata. Do kraja utakmice se igra odvijala na protivničkoj polovici uz povremene izlaske domaćih u brze kontra napade. Nažalost, nismo uspjeli iskoristiti niti pet, šest udaraca iz kuta i dobru igru te se rezultat do kraja nije mijenjao.

“Nismo dobro ušli u utakmicu i uz nekoliko grešaka u zadnjoj liniji, unijeli smo nervozu i nesigurnost u ekipu. Naša je težnja iznositi loptu iz zadnje linije igrom, što smo u ovoj utakmici loše radili. U tom periodu smo primili gol iz kornera. Do kraja poluvremena smo zaigrali puno bolje i postigli izjednačujući gol. U drugom poluvremenu smo primili gol u ranoj fazi utakmice, ponovo lošom reakcijom obrambenih igrača. Do kraja utakmice smo stvorili nekoliko prigoda ali nismo uspjeli postići pogodak. Domaćin je čestim prekidima igre, u nekoliko navrata i nekorektnim potezima činio sve da spasi pobjedu, što potvrđuje i podatak da su dobili 6 žutih kartona”, o utakmici je rekao naš trener Ante Knezović.

Minimalan gostujući poraz komentirao je i naš branič Ivan Nediljko Peko.

“Znali smo da nas čeka teško gostovanje protiv ekipe koja rijetko gubi bodove na svom terenu, ali na žalost nismo uspjeli uzeti bod(ove) domaćinu. Nakon vrlo dobro odigranog prvog poluvremena presudila je veća želja protivnika za pobjedom te manjak koncentracije u obrani. Mislim da smo do sada pokazali da možemo igrati sa svima i biti konkurentni u svakoj utakmici. Nadam se da ćemo se već u subotu vratiti na pobjedničke staze kad nam u goste dolazi susjedna ekipa Vinjana koja se, za razliku od prvog dijela prvenstva, puno podigla i svoj rad okrunila s dvije vezane pobjede”, rekao je Peko.

GALERIJA FOTOGRAFIJA: